Wykorzystanie gier wideo do nauki w klasie

0 Comments


Nasz świat rozwinął się i rozszerzył na świat technologii, w którym większość dzieci ma do dyspozycji tablet, telefon lub telewizor. Dorastając w tym świecie, dzieci wiedzą, jak grać w gry wideo od najmłodszych lat; więc jako nauczyciele zamiast unikać technologii i gier, przyjmijmy je.

Proszę pomyśleć o grze wideo, w którą grali Państwo w dzieciństwie. Proszę teraz pomyśleć o tym, czego ta gra mogła Pana/Panią nauczyć. Kilka odpowiedzi, które mógłbyś podać to:

  • Pracy zespołowej
  • Cierpliwość
  • Kreatywność
  • Rozwiązywanie problemów
  • Zarządzanie pieniędzmi

Powyższa lista to coś, czego każda gra mogłaby pana nauczyć. Każda gra wideo nauczy cię czegoś innego, więc jakie są najlepsze gry wideo do wykorzystania w klasie?

Ustaliliśmy już, że różne gry wideo nauczą nas różnych rzeczy. Jeśli szuka pan gry, która nauczy pana pracy zespołowej, może pan wybrać Mariokart.

Dlaczego Mariokart jest dobry do pracy zespołowej?

Mariokart pozwala uczniom współpracować w zespołach, aby pokonać drugą stronę. Zachęciłoby to uczniów do komunikowania się ze sobą w celu opracowania planu, co powinni zrobić, aby pokonać swoich przeciwników.

Nauczyłoby to również dobrych zachowań sportowych, które uczniowie muszą mieć ze sobą. Sportowa postawa wykracza poza sport i gry, obejmuje także testy i zadania. Uczniowie mogą nauczyć się gratulować innym, zamiast być negatywnie nastawionym do nich, jeśli ktoś uzyskał lepszą ocenę niż inna osoba.

Jaka jest dobra gra wideo do nauki zarządzania pieniędzmi?

Gra, której osobiście używałem do nauki tego tematu to Sims. Sims pozwala graczowi budować domy, płacić rachunki za media i zdobywać pracę. W jaki sposób te trzy aspekty pomogłyby w zarządzaniu pieniędzmi?

Gdyby uczniowie korzystali z simsów, mogliby znaleźć pracę, którą są zainteresowani i zobaczyć, ile pieniędzy otrzymywaliby każdego dnia. Następnie musieliby żyć z tych pieniędzy (artykuły spożywcze, rachunki, zakupy itp.) To nauczyłoby ich, że nie mogą wydawać wszystkich pieniędzy na nowe ubrania lub zwierzęta, ale zamiast tego zaoszczędzić trochę na niezbędne rzeczy, takie jak rachunki i artykuły spożywcze.

Granie w Sims pozwala uczniom określić najlepszy lub najgorszy sposób wydawania pieniędzy. Wiedza na ten temat pomoże im lepiej przygotować się na przyszłość.

Wiem, że nie wszystkie gry wideo mogą pomóc w edukacji. Niektóre gry wideo mogą być świetnym narzędziem edukacyjnym, ale mogą też rozpraszać uwagę. Jest wiele osób, które nie wierzą, że gry wideo mogą pomóc, więc proszę pozwolić mi zasugerować kilka sposobów, aby gry wideo w klasie działały.

Co jest wymagane przy włączaniu gier wideo?

Jako nauczyciel musi pan mieć zasady i granice, których uczniowie muszą przestrzegać podczas grania w gry wideo.

  • Proszę nikogo nie zastraszać
  • Proszę nie rujnować czyjegoś projektu
  • Proszę nie robić niczego nieodpowiedniego

Opracowując zasady, najlepiej znają Państwo swoich uczniów, więc proszę pozwolić im pomóc w opracowaniu wytycznych.

Ostatnią rzeczą, którą powiem, jest MIEĆ PLAN! Proszę nie wrzucać gry wideo tylko dlatego, że wydaje się to zabawne. Proszę się upewnić, że jest coś, czego uczniowie mogą się z niej nauczyć.

To tylko niewielka część mojej wiedzy na ten temat. Teraz, gdy pokazałem kilka sposobów na włączenie gier wideo, jak by Pan to zrobił?

Tags: , , , ,